Pagalbos Mechanizmas Vaikui Ir Jo Šeimai

36- i specialistai iš 9-ių savivaldybių dalyvavo Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programos mokymuose

2022 m. kovo – birželio mėn. Jurbarko, Klaipėdos m., Klaipėdos raj., Mažeikių, Palangos, Plungės, Skuodo, Šilalės ir Tauragės psichosocialines paslaugas teikiantys specialistai dalyvavo „Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programos“ mokymuose.

Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo (toliau – VTRS) programoje siekiama sukurti apsauginius veiksnius, sutelkiant dėmesį į:

  • vaiko ryšius su bendraamžiais,
  • vaiko ir tėvų tarpusavio ryšius,
  • tėvų pagalbą tarpusavyje ir tėvų pagalbą vaikui,
  • tėvų socialinį tinklą,
  • tėvų įgalinimą ir autoriteto sustiprinimą.


Tėvai yra pirmieji ir vieni svarbiausių gyvenimo mokytojų, padedančių vaikui ugdyti ir palaikyti jam gyvenime reikalingus įgūdžius, tokius, kaip jausmų atpažinimas ir valdymas, problemų sprendimas ir planavimas ir kt. Tėvams, auginantiems vaikus, turinčius elgesio ir emocijų sunkumų, svarbu suteikti galimybę kartu su vaikais mokytis naujos bendravimo tarpusavyje kalbos. Bendravimo pagerinimas ir bendradarbiavimas yra itin svarbūs pasiekimai šeimai, kurioje yra vaikas, turintis elgesio ir / ar emocijų sunkumų. Grupėse sudaromos galimybės daugiau pažinti savo jausmus (o bendrose grupėse sužinoti apie vienas kito jausmus), mokytis kantriai palaukti savo eilės, bendradarbiauti ir spręsti kasdienius konfliktus.

Naujieji Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programos grupės vadovai savo savivaldybėse organizuoja ir renka grupes bei kviečia vaikus ir jų tėvus lankyti šios programos užsiėmimus.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie programą ir projektą prašome kreiptis tel. (8 37) 750935 arba rašyti el. paštu pagalba@ssinstitut.lt