Pagalbos Mechanizmas Vaikui Ir Jo Šeimai

18-a specialistų iš 9 savivaldybių dalyvavo Šeimos mediacijos mokymuose

2022 m. balandžio 12-14 d., gegužės 11-12 d. Jurbarko, Klaipėdos m., Klaipėdos raj., Mažeikių, Palangos, Plungės, Skuodo, Šilalės ir Tauragės psichosocialines paslaugas teikiantys specialistai mokėsi šeimos mediacijos metodo.

Tėvams, auginantiems vaikus, turinčius elgesio ir emocijų sunkumų, svarbu suteikti galimybę mokytis tarpusavio konfliktus spręsti taikiai, o ne destruktyviai.

Mediacija yra savanoriškas, konfidencialus procesas, kuris leidžia ginčo šalims pačioms spręsti, kas joms yra geriausia ir priimtiniausia. Šeima, esant poreikiui, gali pasinaudoti mediacijos paslauga sprendžiant konfliktą mokykloje, konfliktą su kaimynais ar kilusius konfliktus šeimoje tarp tėvų ir vaikų.

Alternatyvūs ir kūrybiški konfliktų sprendimo būdai, tokie, kaip mediacija, yra labai svarbūs siekiant išlaikyti bendruomenės narių sąmoningumą ir visuomeniškumą, šeimos stabilumą, konstruktyvius bendravimo santykius ir racionalų mąstymą bendruomenėje.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie programą ir projektą prašome kreiptis tel. (8 37) 750935 arba rašyti el. paštu pagalba@ssinstitut.lt